Drugi dan SPOT-a smo začeli na Višji šoli v Sežani. Zbrali smo se v višješolski predavalnici in naši mentorici, prof. Mojca Železnik Buda ter Lilijana Fabris, sta nas razdelili v štiri skupine: 1. skupina – Monika Pavletić, Kristjan Vatovec, Jernej Ravbar, 2. skupina – Vanesa Prelec, Lara Jankovič, Urška Dolenc, Žiga Merslavič, Emanuel Kovačič, 3. skupina – Žiga Milič, Aleks Petrovčič in 4. skupina – Žan Grahor, Matija Bašič.  Vsaka skupina je dobila nalogo iz svojega področja, vsak posameznik pa svojo nalogo. Odpravili smo se tudi na teren, kjer smo pridobili foto in video material, ki smo ga dodali k svojim nalogam. Med 14. in 15. uro smo imeli kosilo. Ta dan smo pridobili ves material, ki smo ga potrebovali za svoje naloge, in z delom zaključili ob 18. uri.